Mecz Crystal Palace vs Aston Villa, wynik 5-0

Na zakończenie sezonu Premier League, Crystal Palace zaskoczyło swoich kibiców imponującym zwycięstwem nad Aston Villą 5-0. W rozegranym w niedzielę spotkaniu na Selhurst Park, gospodarze dominowali od początku, prowadząc już 2-0 do przerwy. To przekonujące zwycięstwo w 38. kolejce ligowej zamknęło sezon w wielkim stylu dla drużyny z Londynu.

Mecz pomiędzy drużynami: Crystal Palace (Gospodarz) przeciwko Aston Villa (Goście)

Przebieg meczu

Selhurst Park, wypełniony aż po brzegi, gościł ostatni mecz sezonu Premier League pomiędzy Crystal Palace a Aston Villą. Atmosfera była elektryzująca, a kibice gospodarzy od samego początku wierzyli w zwycięstwo swojej drużyny. Sędzia Darren Bond dał sygnał do rozpoczęcia meczu punktualnie o 15:00.

Już w 9. minucie Crystal Palace otworzyło wynik spotkania. Michael Olise precyzyjnym podaniem znalazł Jeana-Philippe'a Matetę, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Aston Villi, dając gospodarzom prowadzenie. Kibice na trybunach oszaleli z radości, a Mateta stał się bohaterem pierwszych minut meczu.

W 18. minucie John McGinn z Aston Villi otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę spotkania. Chwilę później, w 24. minucie, sędzia Darren Bond ukarał żółtą kartką Joachima Andersena z Crystal Palace za niebezpieczny faul.

Tuż przed przerwą, w 39. minucie, Jean-Philippe Mateta ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem asystował mu David Muñoz, który precyzyjnym podaniem stworzył okazję, której Mateta nie mógł zmarnować. Crystal Palace schodziło na przerwę z bezpiecznym prowadzeniem 2-0.

Po przerwie, w 54. minucie, Crystal Palace podwyższyło wynik na 3-0. Eberechi Eze, wykorzystując zamieszanie w polu karnym, oddał precyzyjny strzał, który nie dał szans bramkarzowi Aston Villi. To był moment, w którym kibice Crystal Palace mogli zacząć świętować.

W 58. minucie Lucas Digne z Aston Villi został ukarany żółtą kartką za ostre wejście. Goście zaczynali tracić nerwy, a gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. W 63. minucie Jean-Philippe Mateta skompletował hat-tricka po kapitalnym zagraniu Eberechiego Eze. Wynik 4-0 nie pozostawiał złudzeń, kto kontroluje to spotkanie.

Kilka minut później, w 69. minucie, Eberechi Eze ponownie wpisał się na listę strzelców po asyście Matety, ustalając wynik na 5-0. Crystal Palace dominowało zarówno w ofensywie, jak i defensywie, nie dając Aston Villi szans na odrobienie strat.

Frustracja gości była widoczna w 73. minucie, kiedy Douglas Luiz zobaczył żółtą kartkę za nieprzepisowe zachowanie. Ostatnia kartka w meczu została pokazana Clémentowi Lengletowi w 90. minucie za niesportowe zachowanie.

Mecz zakończył się wynikiem 5-0 dla Crystal Palace, co było prawdziwym festiwalem strzeleckim na zakończenie sezonu. Piłkarze gospodarzy otrzymali owacje na stojąco od swoich kibiców, a Jean-Philippe Mateta i Eberechi Eze stali się bohaterami tego niezapomnianego popołudnia na Selhurst Park. Aston Villa musiała pogodzić się z porażką i wyciągnąć wnioski przed kolejnym sezonem.