Na stadionie Selhurst Park dnia 2024-05-19 15:00 miał miejsce mecz pomiędzy Crystal Palace i Aston Villa zakończony wynikiem 5-0

W sobotnie popołudnie na stadionie Selhurst Park drużyna Crystal Palace zdominowała Aston Villę, wygrywając aż 5-0 w ostatniej, 38. kolejce Premier League. Gospodarze prowadzili już 2-0 do przerwy, a po zmianie stron kontynuowali swoją dominację, nie dając rywalom najmniejszych szans na odrobienie strat. Było to jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw Crystal Palace w tym sezonie.

Crystal Palace vs Aston Villa - Przebieg Meczu

19 maja 2024 roku, na Selhurst Park w Londynie, odbyło się emocjonujące spotkanie pomiędzy Crystal Palace a Aston Villa. Mecz 38. kolejki Premier League zakończył się miażdżącym zwycięstwem gospodarzy, którzy rozgromili gości wynikiem 5-0. Sędzią głównym tego spotkania był Darren Bond.

Crystal Palace od początku meczu narzuciło swoje tempo, co szybko przyniosło efekty. Już w 9. minucie Jean-Philippe Mateta otworzył wynik spotkania po precyzyjnej asyście Michaela Olise. Gospodarze kontynuowali napór, a w 24. minucie żółtą kartkę otrzymał Joachim Andersen za brutalny faul, co było jedynym ostrzeżeniem dla drużyny Crystal Palace. Aston Villa również nie pozostawała bez winy, gdyż John McGinn został ukarany żółtą kartką w 18. minucie.

Jeszcze przed przerwą, w 39. minucie, Mateta ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po podaniu Damiána Muñoza. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 2-0 dla gospodarzy.

Druga Połowa - Dominacja Gospodarzy

W drugiej połowie Crystal Palace kontynuowało swoją dominację. W 54. minucie Eberechi Eze strzelił gola na 3-0, co wywołało euforię wśród miejscowych kibiców. Aston Villa próbowała odpowiedzieć, ale Lucas Digne otrzymał żółtą kartkę w 58. minucie, co dodatkowo osłabiło morale drużyny gości.

W 63. minucie Mateta skompletował hat-trick, gdy po podaniu od Eze podwyższył na 4-0. Aston Villa była bezradna, a frustracja narastała, czego dowodem była żółta kartka dla Douglasa Luiza w 73. minucie. Eze, będący w znakomitej formie, strzelił swojego drugiego gola w 69. minucie, tym razem po asyście Matety, ustalając wynik meczu na 5-0.

W końcowych minutach meczu Clément Lenglet otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie, co było ostatnim akcentem ze strony Aston Villa. Spotkanie zakończyło się przekonującym zwycięstwem Crystal Palace, które w pełni zasłużyło na trzy punkty.

To był niezapomniany dzień dla fanów Crystal Palace, którzy wspaniale dopingowali swoją drużynę przez cały mecz. Zawodnicy gospodarzy pokazali ogromną determinację i skuteczność, co odzwierciedla wynik na tablicy. Aston Villa natomiast będzie musiała przeanalizować swoje błędy i wyciągnąć wnioski przed kolejnymi spotkaniami.