Mecz Crystal Palace kontra Aston Villa zakończony wynikiem 5-0 na stadionie Selhurst Park

W ostatnim meczu sezonu Premier League, Crystal Palace zdominowało Aston Villę, wygrywając aż 5-0 na własnym stadionie Selhurst Park. Spotkanie, które odbyło się w niedzielę, 19 maja, zaczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy prowadzili 2-0 już do przerwy. Drużyna Crystal Palace zaprezentowała się znakomicie, kończąc sezon z przytupem i dając swoim kibicom wiele powodów do radości.

Crystal Palace Dominuje w Końcowej Kolejce Premier League

W niedzielne popołudnie na Selhurst Park, Crystal Palace zmierzyło się z Aston Villą w ostatniej kolejce Premier League. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 5-0, co z pewnością będzie pamiętane przez kibiców przez długi czas. Sędzia D. Bond był odpowiedzialny za sprawiedliwe prowadzenie tego spektakularnego widowiska.

Bramki i Kartki

Crystal Palace rozpoczęło mecz z wielkim impetem. Już w 9. minucie Jean-Philippe Mateta otworzył wynik spotkania po asyście Michaela Olise. Kolejne emocje przyniosła 39. minuta, gdy Mateta ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po podaniu D. Muñoza, ustalając wynik pierwszej połowy na 2-0.

W drugiej połowie Crystal Palace nie zwolniło tempa. W 54. minucie Eberechi Eze podwyższył wynik na 3-0. Dziewięć minut później Mateta skompletował hat-tricka po asyście od Eze. Na tym nie koniec – Eze dołożył drugą bramkę na swoje konto w 69. minucie, tym razem to Mateta był asystentem. Ostateczny wynik 5-0 dla Crystal Palace z pewnością ucieszył wszystkich zgromadzonych na stadionie kibiców.

Obie drużyny nie uniknęły także kartek. W 18. minucie żółtą kartkę otrzymał John McGinn z Aston Villi, a w 24. minucie Joachim Andersen z Crystal Palace również ujrzał żółty kartonik. Kolejne upomnienia sędzia Bond wręczył Lucasowi Digne w 58. minucie, Douglasowi Luizowi w 73. oraz Clémentowi Lenglet w 90. minucie, wszyscy z Aston Villi.

Relacja Minuta po Minucie

9' – Mateta otwiera wynik meczu! Znakomita akcja zakończona precyzyjnym podaniem Olise – Crystal Palace prowadzi 1-0.

18' – John McGinn otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie rywala.

24' – Joachim Andersen ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

39' – Mateta podwaja prowadzenie gospodarzy! Po świetnej akcji Muñoza, Mateta pewnym strzałem pokonuje bramkarza Aston Villi – 2-0 dla Crystal Palace!

54' – Eze strzela swojego pierwszego gola w meczu. Doskonała akcja zakończona precyzyjnym strzałem – 3-0!

58' – Lucas Digne otrzymuje żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie.

63' – Mateta z hat-trickiem! Po świetnym podaniu od Eze, Mateta nie pozostawia szans bramkarzowi Aston Villi – 4-0!

69' – Eze ponownie na listę strzelców! Tym razem asystentem był Mateta. Wynik 5-0 dla Crystal Palace!

73' – Douglas Luiz ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie.

90' – Clément Lenglet otrzymuje żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

Końcowy gwizdek sędziego kończy ten emocjonujący mecz wynikiem 5-0 dla Crystal Palace. Gospodarze zdominowali rywali, prezentując wspaniałą grę na zakończenie sezonu.

Atmosfera na Selhurst Park była elektryzująca, a kibice Crystal Palace z pewnością będą wspominać ten mecz z uśmiechem. Drużyna Roya Hodgsona pokazała swoją siłę i skuteczność, a Jean-Philippe Mateta i Eberechi Eze byli prawdziwymi bohaterami tego spotkania. Aston Villa, mimo kilku prób, nie była w stanie znaleźć sposobu na przełamanie defensywy gospodarzy.

Crystal Palace kończy sezon w imponującym stylu, a przed nimi kolejne wyzwania w przyszłym sezonie Premier League. Aston Villa natomiast będzie musiała przeanalizować swoje błędy i przygotować się na lepszy start w przyszłym roku.