Dnia 2023-10-29 14:00 na stadionie Villa Park odbyło się spotkanie Aston Villa - Luton zakończone wynikiem 3-1

W niedzielne popołudnie o godzinie 14:00 na Villa Park odbył się emocjonujący mecz dziesiątej kolejki Premier League pomiędzy zespołami Aston Villa i Luton. Ta konfrontacja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, Aston Villa, którzy pokonali rywali wynikiem 3-1. Już w pierwszej połowie widzowie mogli świętować bramkę, dającą prowadzenie Aston Villa, a po przerwie do siatki trafiły jeszcze dwie piłki. Spotkanie prowadził sędzia John Brooks z Anglii, który skutecznie utrzywał dyscyplinę na boisku.

Wynik na przerwę: 1 - 0

Bramki: J. McGinn 17' (asysta: Douglas Luiz), M. Diaby 49' (asysta: L. Bailey), T. Lockyer 62', E. Martínez 83' (dla Luton)

Żółte kartki (Aston Villa): Nicolò Zaniolo 28', Matty Cash 51', Boubacar Kamara 71'

Żółte kartki (Luton): Issa Kaboré 53', Alfie Doughty 75'

Kartki czerwone: brak

Sędzia: John Brooks, Anglia

Mecz w pigułce

Pod nieobecność dogrywki i karnych, mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Aston Villa. Villa Park, zawsze tętniący życiem, dostarczył kolejnego niezapomnianego popołudnia dla kibiców gospodarzy. Sędzią tego spotkania był John Brooks z Anglii, który miał pełne ręce roboty, pokazując łącznie 5 żółtych kartek.

Aston Villa rozpoczęła mecz z wysokiego C, zdobywając pierwszą bramkę już w 17. minucie. Dzięki precyzyjnej asyście Douglasa Luiza, J. McGinn umieścił piłkę w siatce, dając gospodarzom prowadzenie. Mimo usilnych prób Luton, wynik na przerwę utrzymał się na 1-0 na korzyść Aston Villa.

Druga połowa pełna emocji

Początek drugiej połowy przyniósł szybkie rozstrzygnięcie. W 49. minucie M. Diaby, po asyście L. Bailey, podwyższył na 2-0. Aston Villa kontrolowała przebieg meczu, a w 62. minucie T. Lockyer podwyższył na 3-0. W tym momencie wydawało się, że mecz jest już przesądzony.

Jednak Luton nie poddało się i w 83. minucie E. Martínez zdobył bramkę, dając drużynie gości powód do optymizmu. Mimo to, Aston Villa utrzymała przewagę, zamykając mecz z końcowym wynikiem 3-1.

Kolejne spotkania Aston Villa z Nottingham Forest, AZ Alkmaar i Fulham na pewno dostarczą kibicom kolejnych emocji, a rywalizacja Luton z takimi potęgami jak Liverpool, Manchester United oraz Crystal Palace, będzie prawdziwym sprawdzianem dla drużyny.